KONST / Litografier / Färglitografi 13482238
*
nr 1348 2238
Erik Dietman
(1937-2002), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad EA 1/15, daterad -78. Oramat löst blad. Bladets mått: 86x61 cm
Erik Dietman, svensk bildkonstnär född 1937, död 2002.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 19:02:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 18:29:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik dietman färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Erik Dietman
Erik Dietman, svensk bildkonstnär född 1937, död 2002.
nr 1348 2238
Erik Dietman
(1937-2002), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad EA 1/15, daterad -78. Oramat löst blad. Bladets mått: 86x61 cm
Erik Dietman, svensk bildkonstnär född 1937, död 2002.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/9 18:29:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik dietman färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



